Ліси в Українських Карпатах – це справжній природний скарб, якому необхідне бережливе та відповідальне ставлення. В цих місцях надзвичайно різноманітна флора, але особливе значення останнім часом приділяється представникам фауни. Популяція деяких груп тварин, що приживаються в лісах, почала стрімко зменшуватись. В таких умовах дуже важливим важелем є екологічний контроль.
Процедура дозволяє виявляти негативні зміни в довкіллі та запобігати серйозним наслідкам. Проте, не тільки екологічний контроль сприяє покращенню ситуації. Окремі громадяни також долучаються до програм та ініціатив по збереженню природних ресурсів. Яскравим прикладом став один з місцевих фермерів, що вирішив купити для національного парку в Закарпатті десь біля ста особин благородних оленів.
Що відомо про подію?
З різних джерел відомо, що тварини були завезені з декількох країн (Угорщина, Англія, Австрія, Нова Зеландія). Важливо те, що експерти вказують на одну особливість. Олені, привезені в національний парк в Закарпатті, не прості особини. Поголів’я було виведене селекційним методом. Наразі тваринки ще молоді і в них попереду весь процес дорослішання.
Відповідальні особи повідомили, що вони перебуватимуть в межах парку деякий час. Упродовж цього періоду їх зможуть побачити туристи, які завітають на територію. Проте, кожного відвідувача попереджають, що олені поки поводяться дуже обачно та часто полохаються. Людей до себе практично не підпускають. Така ситуація обумовлена молодим віком та відсутністю контактів.
Вже з часом, тваринки можуть піти на контакт. Надалі, коли олені досягнуть 3-річного віку, співробітники парку будуть випускати їх ліси. Це потрібно, аби відновити популяцію сохатих та перешкодити поступовому зникненню цих представників фауні в місцевих лісах. Про це говорить сам місцевий підприємець, котрий вирішив здійснити масштабну покупку.
Він наголошує, що популяція оленів в навколишніх лісах постійно скорочується. Це, зокрема, пов’язано з неконтрольованим браконьєрством. Таких порушників достатньо багато і вони постійно полюють саме на сохатих без будь-яких дозволів. Раніше повідомлялось, що декілька оленів були поселені екологами в Дунайський біосферний заповідник, що розташований на заповідному острові в Одеській області.
Як виглядають північні олені?
Символ та представник фауни Півночі має проникливий погляд, а ще сильні м’язи та пружне тіло. Головною окрасою тварини є великі роги розгалуженої форми. В середньому вага північного оленя складає 150-170 кг (максимум 220 кг). Що стосується висоти то вона варіюється від 1,1 до 1,4 м, а довжина тулуба може досягати близько 2,1 м. Додатково варто виділити широкі копита. Вони допомагають північним оленям легко пересуватись по м’яких ґрунтах та заболоченій місцевості.
Завдяки таким копитам, вони також можуть розкопати товстий сніговий шар та дістати з-під нього ягель (основні ласощі для північних оленів). Виживанню в суворих умовах сприяє наявність щільної жорсткої шерсті з достатньо густим підшерстком. Завдяки цим характеристикам, оленяче хутро називають одним з кращих матеріалів теплоізоляційного типу. На шиї в тваринок ще формується невелика грива, що захищає цю частину тіла від вітру та морозу.
Ці характеристики дуже приваблюють браконьєрів, тому на оленів часто здійснюється безконтрольне незаконне полювання. В таких умовах популяція оленів в дикій природі зменшується та підвищується ризик порушення усталених зв’язків в місцевих екосистемах. Саме по цій причині стає актуальним еко-контроль та інші природоохоронні заходи.